Blog

DOBRE STANOWISKO PRACY: JAK STOJĄCE BIURKA PROMUJĄ ZDROWIE I WYDAJNOŚĆ

DOBRE STANOWISKO PRACY: JAK STOJĄCE BIURKA PROMUJĄ ZDROWIE I WYDAJNOŚĆ

Wzrost badań o zdrowiu w dużym stopniu zainteresował ludzi, których cechą wspólną jest praca siedząca przez długi okres, która zwiększa ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych, bóle kręgosłupa. Nie jest zaskoczeniem, że zainteresowanie i popularność stojących stolików regulowanych również została zauważona i rośnie.

Biurka stojące są coraz bardziej popularną opcją w domach i biurach w całym kraju i na świecie, ponieważ nie mówimy tylko o meblach biurowych – mówimy również o biurkach stojących wykorzystywanych do domowych biur i przestrzeni osobistych – to oczywiste, że chcemy czegoś tak pięknego, jak to funkcjonalne.

Jesteśmy dumni z wprowadzenia do oferty biurka od MozziWood z regulowana wysokością. 

Jest to jedno z najbardziej eleganckich biurek o niepowtarzalnym designie, jakie znajdziesz na rynku, biurko lift- fly pozwala łatwo podnieść i obniżyć powierzchnię roboczą do wygodnych pozycji stojących i siedzących. Są bogate w funkcje np. zapamiętywania wysokości. Pomaga to dostosować się do najnowszych technologii i nowoczesnych potrzeb biurowych.

Dzięki Naszemu produktowi nie tylko podnosisz korzyści zdrowotne, ale także wydajność.

Spalanie kalorii jest znacznie trudniejsze podczas pracy biurowej. Jednak większość z Nas siedzi dość długo – średnio około 5 godzin każdego dnia.

Gdy siedzisz tylko przez 20 minut, Twoje zużycie kalorii spada do zaledwie 1 kalorii na minutę, a kiedy spalasz mniej kalorii, zwiększa się ryzyko otyłości. Może być to początek wielu chorób np. cukrzycy, wysokiego ciśnienia krwi, wysokiego poziomu cholesterolu, niektórych nowotworów – w tym raka piersi i jelita grubego – oraz bólu stawów.

Oprócz przyrostu masy ciała i związanych z tym powikłań, istnieją inne zagrożenia dla siedzenia przez dłuższy czas. Czy wiecie że dobry cholesterol spada wtedy o 20%, skuteczność insuliny spada o 24 %.

Krótko mówiąc: jeśli chcesz uniknąć zagrożeń dla zdrowia; musisz wstać z miejsca!

Oczywiście nie tylko siedzisz w biurze. Siedzisz podczas codziennych dojazdów do pracy, podczas posiłków lub po prostu odpoczywasz na kanapie.

Ogólnie rzecz biorąc, większość z Nas za dużo siedzi.